M5 با 700 اسب می‌آید!
جولای 4, 2018
عشق در یک نگاه با 911 سینگر!
جولای 14, 2018
بوگاتی از رکورد سرعت دل می‌کند!

نوشته: مهندس عرفان رأفتی

کارتست – بوگاتی درفکر ساخت یک خودروی 4.4 میلیون پوندی است. این خودرو می‌خواهد هیجان در پیچ را به راننده القا کند؛ نه در سرعت زیاد!

شاید بتوانیم بگوییم این خبر کذب محض است. بوگاتی واقعاً می‌خواهد یک خودروی سبک‌وزن بسازد؟ 🙂

جالب است بدانید وزن ویرون 1.9 تن و شیرون 2 تن است. با موتورهای W16، وزن پراید هم همین حدود می‌شود!

با این احوالات ظاهراً واقعاً این خبر واقعی است! بوگاتی می‌خواهد برای بزرگ داشت آلبرت دیوو (Albert Divo) یک خودروی سریع بسازد که مجوز استفاده شهری را ندارد. آلبرت دیوو در پایان دهه 1920 دو بار قهرمانی مسابقه Targa Florio را برای بوگاتی به دست آورد.

جناب آقای دیوو بعد از قهرمانی مسابقه تارگا فلوریو (1929) با بوگاتی تایپ 35 در حال پوزخند قهرمانانه!

بوگاتی گفته این خودرو برپایه نیازهای یک مسابقه سرعت طراحی‌شده است. این نیازها عبارت‌اند از: هندلینگ به‌جا و مناسب و اعداد وحشتناک داونفورس و شتاب G !

استفان وینکلمن (در لامبورگینی نبود؟ در آئودی هم هست! ظاهراً فولکس‌واگن برنامه تعدیل مدیرانش را دارد!) در نشست خبری مربوط به این خودرو گفته:

“هیجان در اطراف یک پیچ نیست؛ هیجان در خود پیچ است! دیوو را برای پیچ‌ها ساخته‌ایم. ما می‌خواهیم با دیوو مردم جهان را غرق هیجان کنیم.

این پروژه فرصتی برای بوگاتی ایجاد کرده تا DNA بوگاتی مفاهیم چابک و فرز بودن را درک کند؛ به بیان دقیق‌تر، بتواند توانش را برای بهبود پرفورمنس استفاده کند.”

چند دقیقه بعدازاینکه وینکلمن از لفظ ” مردم جهان” استفاده کرد؛ بوگاتی اعلام کرد از این خودرو فقط 40 دستگاه ساخته خواهد شد! 24 آگوست امسال اخبار جدیدی از این خودرو منتشر می‌شود که به‌شدت منتظر آن هستم! شمارا نمی‌دانم ولی هر وقت بوگاتی ادعایی کرده خیلی بزرگ‌تر از آن را به دنیا آورده است.

عرفان رافتی
عرفان رافتی
علاقه‌مند به موتوراسپرت و دنیای چهارچرخ‌ها /// به‌دنبال راه‌حل برای سریع‌تر پیچیدن در پیچ‌ها! :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تست خودرو